Independent Researcher


Zawsze chodzi o wyczucie chwili. Jeśli za wcześnie, nikt nie zrozumie. Jeśli za późno, wszyscy zapomną.

Anna Wintour


Dziękuję portalom Naukowy.pl oraz Wikipedia za uznanie autorskiej merytoryczności w kwestii dylematu psychofizycznego — w linkach zewnętrznych znajduje się odnośnik do artykułu "Computo ergo sum? Pytania z granic (ludzkiej) noosfery"

Paweł Rewucki, Academia.edu


NAZWANE


W swojej pracy rozwijam sztukę wiedzy bezideologicznej (nonism) i ponaukowej (nology) ― z pewnym zobowiązaniem metapoznawczym wobec buddyzmu zen oraz psychoanalizy kulturowej.

Werbalnym polem dla swoich wysiłków uczyniłem racjonalny mistycyzm poetycki oraz intuicyjną psychiatrię matematyczną, a więc ― co do istoty ― analityczną metafizykę umysłu uprawianą w oparciu o nową sztukę konceptualną i swoisty esencjalizm biologiczny.

Pełna niezależność, jak i transparentność przedsięwzięcia zostają podkreślone dla właściwej recepcji obyczajowo-politycznej szerokiej publiczności, która może ― nie musi ― podzielać uznania dla jego bezkompromisowości, dalekosiężności, wreszcie ― dodanej wartości cywilizacyjnej.

Przypominam w tym miejscu o możliwości praktycznego wykorzystania rezultatów dotychczasowej pracy pod postacią warsztatów i sesji świadczonych niekomercyjnie jako projekt Insight Institute.

Zapraszam do lektury i kontaktu.

STRUKTURA NICOŚCI

Metafizyka analityczna czasu i przestrzeni.
Paweł Rewucki

Praca przedstawiona przez Koło Naukowe Filozofii Nauki Uniwersytetu Warszawskiego w dniu 16 czerwca 2018 roku w Warszawie.ROZUM

Transgresja postaci.
Paweł RewuckiEPISTEME

Od snu do jawy.
Paweł RewuckiNATURA WYOBRAŻEŃ

Mała psychologia, duża psychologia.
Paweł RewuckiMETAONTOLOGIA

Pewna pustka, która nie może być dana.
Paweł RewuckiMINUTY

Na skraju noosfery intuicja artystyczna to proroctwo.
Paweł Rewucki
ZEN BEZ ZEN

Samotny budda (oświecony dla siebie) jest ontologicznym dowodem niefalsyfikowalności teorii umysłu.

Paweł Rewucki