Certyfikat


Nie ma znaczenia, czy przynależysz czy nie ― ezoterycznie ― o ile wchodzisz na wzgórze we własnych butach ― intelektualnie.


Zrobiłam dziś ćwiczenie śmierci. Jestem jak nowo narodzone dziecię, mówię językami wszystkich bogów! Ale jestem szalona!

Beata AbramowiczOdarta z szat intencjonalność sonduje przestworze, tym samym ubóstwiając "ja".

Paweł Rewucki


Śmierć jest naszym przyjacielem właśnie dlatego, że wprowadza nas w absolutną i pełną pasji obecność ze wszystkim, co tu jest, co jest naturalne, co jest miłością... Życie zawsze mówi Tak i Nie jednocześnie. Śmierć (błagam was, abyście uwierzyli) jest prawdziwym mówcą. Stoi przed wiecznością i mówi tylko: Tak.

Rainer Maria RilkePo odczytaniu głębi i istoty twoich prac zdałem sobie sprawę, że ludzie nie są przeznaczeni dla rzeczywistości. Mogą wydobyć większe znaczenie ze świata zbudowanego z nieożywionej materii, oddziałującej na prawach, które ludzkie poznanie uznaje za przypadkowe. To tylko jedno uświadomienie w całości. Nauczyłem się nowego sposobu patrzenia na rzeczy i bardzo mnie to cieszy.

Syed Qalb-e Hyder Shah


Surowość perspektywy biobehawiorystycznej ma do zaoferowania miękki reset dla naszego kulturowo naddrukowanego myślenia. To znaczy wraz z zestrojeniem psychofizycznych reprezentacji forma układa się z treścią, umożliwiając wizji przedludzkiej nabranie mocy i jasności.

Paweł Rewucki


Są wśród nas dzienne duchy, pochłonięte swoją nieobecnością, dla których życie jest jednym, długim poboczem. Chodzą po ulicach stłumionym krokiem i nie patrzą na nikogo. Nie da się wykryć niepokoju w ich oczach, ani pośpiechu w gestach. Dla nich świat zewnętrzny przestał istnieć, poddają się każdemu rodzajowi samotności. Starając się zachować dystans, troszcząc o brak przywiązania, zamieszkują niezarejestrowany wszechświat położony gdzieś pomiędzy pamięcią niewyobrażalnego a nieuchronną pewnością. Ich uśmiech sugeruje tysiąc pokonanych lęków, łaskę, która zwycięża wszystko, co straszne: istoty te potrafią przechodzić przez samą materię. Czy wyprzedziły swoje własne pochodzenie? Odkryły w sobie samych źródło światła? Żadna porażka, żadne zwycięstwo ich nie kłopocze. Niezależne od słońca, są samowystarczalne: rozświetlone śmiercią.

― Emil Cioran